Soros Györgynél is veszélyesebb a nyílt társadalom eszmerendszere

0

Soros Györgynél veszélyesebb a nyílt társadalom eszmerendszere – mondta Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ igazgatója a Kossuth rádió 180 perc című műsorában csütörtökön.

A szakértőt azzal kapcsolatban kérdezték, hogy Nigel Farage, az európai uniós tagságot ellenző Egyesült Királyság Függetlenségi Pártjának (UKIP) alapítója aggodalmát fejezte ki Soros György alapítványának gazdasági befolyása és amiatt, hogy a szervezet befolyásolja a nemzeti választásokat és népszavazásokat. A politikus azoknak az EP-képviselőknek írt levelében írt erről, akik szerepelnek a Nyílt Társadalom Alapítvány „megbízható európai parlamenti partnerei” között. Farage levelében az érintett képviselők átláthatóság iránti elkötelezettségét számon kérve azt kérdezte: kaptak-e támogatást az alapítványtól, részt vettek-e az alapítvány rendezvényein, megadnák-e azoknak a képviselőknek, vagy brüsszeli lobbistáknak a nevét, akik az alapítvány nevében keresték fel őket, valamint találkoztak-e valaha Soros Györggyel.
Szánthó Miklós a rádióműsorban azt mondta, örül, hogy Farage nemcsak Soros Györgyről, hanem az általa létrehozott Nyílt Társadalom Alapítványról is beszélt, mert ennek eszmerendszerét veszélyesebbnek tartja Soros Györgynél is. „Soros György karrierje, pályafutása a biológiai törvényszerűségek szerint valamikor véget fog érni, viszont a nyílt társadalom nemzetállamokra roppantul veszélyes ideológiája őt nyilvánvalóan túl fogja élni” – jelentette ki.
Felidézte: korábban államok között, vagy nemzetállam és nemzetközi szervezet relációjában merült fel a szuverenitás befolyásolásának kérdése, a 21. század elején azonban az állam szuverenitásának befolyásolói közé fel kell venni az NGO-kat (nem kormányzati szervezetek) is. Úgy vélte, meg kell vizsgálni, hogy egy erős állam szuverenitását hogyan tudják megrogyasztani „civilnek álcázott nemzetközi NGO-hálózatok”, mint például a nyílt társadalom-hálózat tagjai által végzett „teljesen tudatos és amúgy professzionális befolyásolási kísérletek”.
Hozzátette: attól, hogy valamit civilnek hívnak, attól az még egyáltalán nem független vagy semleges, „hanem igenis egy nagyon egyértelmű érték- és érdektételezés van mögötte”, például a nyílt társadalom eszmerendszere.
A brit EP-képviselő kezdeményezésével kapcsolatban azt is megjegyezte, a nyílt társadalom eszmerendszerével szimpatizáló EP-képviselőknek „nem kell kijönniük a napfényre”, mert a mindennapi tevékenységük során, beszédeik hívószavai alapján „egyértelműen kiderül, ki hová húz”.

 

Töltsön be több kapcsolódó cikket
Még több betöltés Belföld

Vélemény, hozzászólás?

Ezt már olvasta?

Elismerés és köszönet az ajkai Tó Vendéglő kollektívájának

Amikor a közelmúltban kétszer is, tavaly szeptemberben újságíró kollégám és barátom temeté…