Gálakórus címet nyert a Padragi Bányász Férfikórus – Világi kategóriában énekeltek

0

Ötödik alkalommal rendezték meg a Keszthelyi Dalünnepet, amelyet az együtténeklés öröme hatotta át. A kétnapos rendezvény a Fő téri Magyarok Nagyasszonya Plébániatemplomban és a Balatoni Múzeumban zajlott közel 1800 kóristája részvételével. Ezen a nagyszabású országos dalos programon a Padragi Bányász Férfikórus is sikeresen szerepelt.

A keszthelyi dalünnepen a kórusok egyházi és világi kategóriában indulhattak, és kérhettek alapminősítést vagy egy magasabb, úgynevezett kategóriaminősítést. A két nap alatt több mint ötven kórus lépett fel, ebből tizenhárom kért magasabb minősítést, de csak négy kapott kategóriaminősítést, ezen belül is Gálakórus címet.

A Padragi Bányász Férfikórus világi kategóriában énekelt, és kategóriaminősítést kért. A Balaton Múzeum ódon falai között adták elő húszperces repertoárjukat, amelyben az előírás szerint egy reneszánsz zenetörténeti korból származó darabnak is szerepelnie kellett. A további számokat legalább három zenetörténeti korból kellett kiválasztani. A Kanyárné Grünvald Petra karnagy és Kovácsné Pogány Kinga zongorakíséretével az ajkaiak műsorában Karai József, Kodály Zoltán, Luca Marenzio, Liszt Ferenc és Carl Orff művei szerepeltek. Produkciójukat a neves kórus szakemberekből álló zsűri – Vadász Ágnes, a Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Országos Szövetségének (Kóta) főtitkára, Erdélyi Ágnes, a Kóta Művészeti Bizottságának elnöke, valamint Kertész Attila, Liszt-díjas karnagy – értékelte, és GÁLAKÓRUS címmel ismerte el. A kitüntetésen kívül a Dalosünnep a Bányász Férfikórus számára maradandó zenei élményt nyújtott.

Az 1973-ban alapított kórus nagy erőfeszítések árán érte el sikereit, aranyminősítések, fesztiváldíjak, rádiófelvételek jellemezték fejlődésüket. A fegyelmezett munka, a dal igazi szeretete az erényük. Nagyon lelkesen énekelnek, szinte élvezik, amit csinálnak. Magukénak vallják a zenét és a dalt. A kórus jó híre már szájról szájra jár. Ebben a kitüntető címben a kórus minden tagjának, karnagyának és zongorakísérőjének áldozatos munkája benne van!

A Padragi Bányász Férfikórus tevékenységét negyvennégy év után is bányászszívvel, vasakarattal, s ami fő: dalos kedvvel végzi, hiszen a kórusnál csak „DALOLVA SZÉP AZ ÉLET!” 

Tollár Sándor

Töltsön be több kapcsolódó cikket
Még több betöltés Helyi Hírek

Vélemény, hozzászólás?

Ezt már olvasta?

Mindenszentek – Megidézzük az ajkai sportolók és sportvezetők emlékét

Mindenszentek ünnepe és halottak napja jó alkalom a hálaadásra, az emlékezésre, mindazokra…