Az NB-l-ben is az élen az ajkaiak

0

Eredményes évet zárt 2020-ban az Asztalitenisz SE. A város által támogatott csapat már bejutott az NB-l csoportba.

Az eredményességet tovább javítja az a labda adogató gép, amelyet január 5-én, az első edzésen vettek birtokba a sportolók. A hatékony edzéshez fontos eszköz beszerzését a város önkormányzata 150 ezer forinttal támogatta.

A tavalyi évről Ughy Zoltán és Szabó Zsuzsanna edző elmondta, hogy a járványhelyzet miatt versenyek sorozata maradt el, mindössze hetet tudtak megtartani, azokon viszont kiváló ajkai eredmények születtek. Összesen 10 ajkai asztaliteniszező szerzett érmet.

A legeredményesebb a 11 esztendős Kiss Csenge volt az elmúlt évben is, aki 5 arany, 1 ezüst és 4 bronz éremmel, valamint a Magyar Nemzetközi Újonc Bajnokságon egy 5. helyezéssel öregbítette az egyesület hírnevét. Korcsoportjában a ranglista 4. helyén végzett. Kázmács Bence 1 arany, 4 ezüst és 2 bronz érmet szerzett, Takács Mátyás 1-1 arany és ezüst valamint 3 bronz érmet érdemelt. Mátyás Gergő, Simon Kristóf, Tehel Kornél, Kárer Eszter egyaránt 2 bronz éremmel zárta az évet, Szücs Dorottya teljesítménye 1 ezüst 2 bronz volt, Vörös Zsóka 1 arany és 3 bronz érmet gyűjtött. Veszprém megyei bajnoka egyéniben Kiss Csenge lett, párosban Kiss Csenge és Takács Mátyás, régiós bajnok Kiss Csenge, Kázmács Bence és Vörös Zsóka. Marsi Ármin és Kiss Csenge korcsoportot váltott, ők eggyel feljebb szerepelnek az idősebbekkel. Csenge az idősebbek között is a 10. helyen kezd a ranglistán. A többiek maradnak a korcsoportjukban, és nagyot lépnek előre tavaly óta. Mindenki benne lesz a legjobb 50 között, sőt, Bence a 16, Dorottya pedig a 10. helyre lép elő úgy, hogy szinte még mindig ők a legfiatalabbak a mezőnyben.Az egyesület női csapattal szerepel az NB-l csoportban. A tagjai Kiss Csenge, Horváth Lilla és Hepke Johanna.

Az edzőktől megtudtuk, hogy a ma már huszonéves Lilla és Johanna utánpótlás válogatott volt, Lilla felnőtt válogatott is. A jelenleg még utánpótlás korú versenyzőket motiválja, ha szorgalmasok és kitartóak lesznek felkerülhetnek a legjobbak közé. Az NB-l -es csapat teljes költségét, 1.3 millió forintot a város biztosítja. A sikerek itt sem maradtak el, az ajkaiak a 4. helyen állnak, mindössze 2 ponttal lemaradva az elsőtől, akikkel döntetlent játszottak. Esélyesek arra, hogy megnyerik az NB-l-et és felkerülnek az Extra Ligába.Kiss Csenge továbbra is tagja a magyar reménység válogatott keretnek. Reményeik szerint hamarosan bekerül a serdülő válogatott keretbe is. Az ajkaiakat országosan is jegyzik, a Veszprém, Fejér, Komárom megyékből álló régióban az országos szövetség táblázata szerint a legjobb utánpótlás nevelő egyesület lett. A Dunántúlon is benne vannak a legeredményesebbek között, Pécs és Szombathely mellett. Az országos szövetségtől kaptak 3 versenyasztalt, és 30 karámot. Mint kiemelt nevelő klub, részt vehetnek a régiós edzőtáborokban.