Vizes vb – Kolesznyicsenko második aranyérme

0

Szvetlana Kolesznyicsenko a második aranyérmét szerezte meg a vizes világbajnokságon, mivel vasárnap Alekszandra Packeviccsel megnyerte a szinkronúszók páros technikai döntőjét a Városligetben.

Az oroszok harmadik budapesti aranyát begyűjtő duó 95.0515 ponttal diadalmaskodott. A szólóban szombaton győztes Kolesznyicsenko összességében 14. vb-elsőségét szerezte, ezzel honfitársainak rangsorában utolérte a harmadik helyen Anasztaszija Davidovát. A rangsor élén Szvetlana Romasina áll 22 arannyal, második Natalija Iscsenko húsz sikerrel.
Ez volt a sportágban egyeduralkodónak számító Oroszország 51. világbajnoki érme, benne a 46. aranya 5 ezüst mellett.

Budapest, 2017. július 16.
Az első helyen végzett orosz Szvetlana Kolesznicsenko (j3) és Alekszandra Packevics (b3), a második helyezett kínai Csiang Ting-ting (j) és Csiang Ven-ven (j2), valamint a haramadik helyezett ukrán Anna Volosina (b) és Jelizaveta Jahno (b2) a 17. vizes világbajnokság szinkronúszásának páros technikai döntője eredményhirdetésén a Városligetben 2017. július 16-án.
MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
Töltsön be több kapcsolódó cikket
Még több betöltés Vizes vb 2017

Vélemény, hozzászólás?

Ezt már olvasta?

Vizes vb – Az Egyesült Államok ötödször aranyérmes női vízilabdában

Az Egyesült Államok válogatottja nyerte a magyarországi vizes világbajnokságon a női vízil…