Vizes vb – Harmadik aranyát nyerte a műúszó Kolesznyicsenko

0

Az orosz Szvetlana Kolesznyicsenko bizonyult a legjobbnak szerdán a szinkronúszók egyéni szabad gyakorlatában a budapesti vizes világbajnokságon.

A városligeti döntő után a spanyol Ona Carbonell és az ukrán Anna Volosina állhatott még fel a dobogóra.
Kolesznyicsenko szombaton a szóló technikai döntőben, majd vasárnap – Alekszandra Packeviccsel – a páros technikai döntőben is az élen végzett. Ezzel már 12-szeres világbajnok úgy, hogy az előző három vb-n egyaránt három aranyat nyert.
Kiss Szofi a hétfői selejtezőben 17. lett a 32 fős mezőnyben, így nem jutott be a 12-es fináléba.
Az egyéni szabadprogramban a versenyzőknek két és fél percük (plusz-mínusz 15 másodperc a zene függvényében) van arra, hogy minél kreatívabb gyakorlatot mutassanak be, a lehető legtöbb elemmel. A bírák ezt követően a művészi benyomás, a végrehajtás, illetve a nehézség alapján pontozzák a kűrt.

Budapest, 2017. július 19.
A győztes orosz Szvetlana Kolesnicsenko a 17. vizes világbajnokság szinkronúszás egyéni szabadgyakorlatának eredményhirdetésén a Városligetben 2017. július 19-én.

Vizes vb – Az Egyesült Államok ötödször aranyérmes női vízilabdában

Az Egyesült Államok válogatottja nyerte a magyarországi vizes világbajnokságon a női vízil…