Diákok tüntettek az oktatási rendszerváltásért a budapesti Kossuth téren. A szervezők bejelentették, hogy három miniszterelnök-jelölt elfogadta meghívásukat az oktatásügyről szóló nyilvános vitára.

Gyetvai Viktor, a Független Diákparlament képviselője közölte: miután az Emberi Erőforrások Minisztériuma nem válaszolt a legutóbbi tüntetésükön megfogalmazott követeléseikre és Orbán Viktor miniszterelnök nem vitázott velük, úgy döntöttek, hogy nyilvános vitára hívják minden parlamenti frakció miniszterelnök-jelöltjét.

Három ellenzéki miniszterelnök-jelölt elfogadta meghívásukat a nyilvános vitára

Mint mondta, három frakció jelöltje, Karácsony Gergely (MSZP-Párbeszéd), Vona Gábor (Jobbik) és Szél Bernadett (LMP) elfogadta felkérésüket, a vitát március 12-én tartják.

Budapest, 2018. február 23.
Kálló Dániel, a Független Diákparlament szóvivője felszólal a Váltsunk rendszert közösen az oktatásban címmel meghirdetett diáktüntetésen Budapesten, a Kossuth téren 2018. február 23-án.
MTI Fotó: Balogh Zoltán

Bognár András diák bejelentette: Diák vagyok néven új mozgalmat indítanak. Célja az, hogy közösen gyakoroljanak nyomást a döntéshozókra az oktatási rendszerváltás érdekében.

Tóth Laura diák, a tüntetés első felszólalója szerint európai színvonalú, modern oktatásra, a teljes oktatási rendszer újragondolására van szükség. “Váltsunk rendszert az oktatásban!” – hangsúlyozta.

A jelenlegi rendszert nem érdekli az oktatás jövője

Koszta Amina diák azt mondta, az oktatási rendszer nem tud elbukni, mivel már elbukott, egyebek mellett azért, mert az állami iskolákban kétszer kevesebb támogatás jut egy tanulóra, mint az egyházi intézményekben. A jelenlegi rendszert nem érdekli az oktatás jövője – tette hozzá.

Budapest, 2018. február 23.
Résztvevők a Váltsunk rendszert közösen az oktatásban címmel meghirdetett diáktüntetésen Budapesten, a Kossuth téren 2018. február 23-án.
MTI Fotó: Balogh Zoltán

Balla István tanár úgy fogalmazott: a jelenlegi oktatási rendszer rohad, az elmúlt száz évben nem változott semmi az oktatásban, a finn iskolák viszont nyitottak, az ő módszerük átvételére lenne szükség.

Bradánovics Bendegúz diák közölte: azért jöttek el, mert párbeszédet szeretnének, hogy jobbá tegyék az oktatást. Azt szeretnék, hogy ne összeszerelő üzem legyen az ország, és ne süllyedjen vissza a feudalizmusba.

Kálló Dániel, a Független Diákparlament szóvivője szerint a jelenlegi oktatási rendszer rombolja a kreativitást, kiirtja a vitakultúrát a gyerekekből, és ezáltal a társadalomból is.

Egy ellentétes vélemény már támadásnak számít, senki nem meggyőzni, hanem legyőzni akarja a másikat – tette hozzá.

Budapest, 2018. február 23.
Résztvevők gyülekeznek a Váltsunk rendszert közösen az oktatásban címmel meghirdetett diáktüntetésen Budapesten, a Deák téren 2018. február 23-án.
MTI Fotó: Kovács Tamás

Mindenki vegyen részt az parlamenti választáson

Több felszólaló is arra buzdított mindenkit, hogy vegyen részt az parlamenti választáson.

A demonstráció a Deák téren kezdődött, majd a résztvevők a Bajcsy-Zsilinszky úton és az Alkotmány utcán vonultak a Parlament elé. Sokan azt skandálták, hogy “Szabad ország, szabad oktatás!”, “Semmit rólunk nélkülünk” és “Mi vagyunk a jövő!”.

A tömegben uniós és magyar zászlókat lehetett látni, valamint olyan táblákat, mint “Kifelé a papokkal az iskolából!”, “Balog Zoltán mondjon le!”, “Autonómiát óvodától egyetemig”, “Feladjuk a leckét”.

A tüntetésen részt vett Vona Gábor, a Jobbik és Szél Bernadett, az LMP miniszterelnök-jelöltje, Dúró Dóra, a parlament oktatási bizottságának jobbikos elnöke, valamint Kunhalmi Ágnes, az MSZP budapesti elnöke.

Budapest, 2018. február 23.
Résztvevők EU-zászlóval a Váltsunk rendszert közösen az oktatásban címmel meghirdetett diáktüntetésen Budapesten, a Deák téren 2018. február 23-án.
MTI Fotó: Kovács Tamás
Töltsön be több kapcsolódó cikket
Még több betöltés Belföld

Vélemény, hozzászólás?

Ezt már olvasta?

Elismerés és köszönet az ajkai Tó Vendéglő kollektívájának

Amikor a közelmúltban kétszer is, tavaly szeptemberben újságíró kollégám és barátom temeté…